Тимо Вернер е уверен, че може да окаже голямо влияние под ръководството на Анге Постекоглу в Тотнъм
Breaking News | 2024-01-15 | 18:17:19

Бившият нападател на Челси Тимо Вернер вярва, че може да направи голямо влияние под ръководството на Анге Постекоглу в Тотнъм, без да е „основният човек“, който отбелязва голове.

Много се очакваше от германския национал, когато той премина за 53 милиона паунда на Стамфорд Бридж през 2020 г., след като отбеляза много голове в РБ Лайпциг.

Но нападателят с темпото не успя да пренесе немските си голмайсторски подвизи в Висшата лига и се върна в бившия си клуб само за £25 милиона след два сезона в западен Лондон.

Вижте тази публикация в Instagram

Публикация, споделена от Тотнъм Хотспър (@spursofficial)

27- годишният се завърна в английския футбол, след като се присъедини към Спърс под наем – със Son Heung-min в Купата на Азия – и направи асистенция при дебюта си в неделното равенство 2-2 срещу Манчестър Юнайтед.

„Ние исках да спечелим трите точки, това е единственото не толкова добро нещо, но направихме много добър мач“, каза Вернер, чийто шестмесечен наем включва опция за постоянен договор, каза Вернер.

„Не е лесно да спечелиш на „Олд Трафорд“ и да, много съм доволен от играта си.

„Наслаждавах се там и с асистенцията това беше много добър дебют за Спърс.“

Запитан дали привържениците са видели най-доброто от него в Челси, германският национал каза: „Трудно е да се каже. Винаги имаше критики към моята игра там.

„В началото също започнах като тук, отляво.

„Мисля, че много хора искаха да видят вкарвам повече голове, но в Спърс, с тактиката, която имаме, и начина, по който мениджърът иска да играя, мога да донеса много на групата, също с моите асистенции и може би (като) не съм основният човек, който отбелязва голове голове.

„Да направим дълбоки бягания, за да създадем пространство за останалите и както днес, да създадем асистенция.“

Работата на Вернер отляво позволи на Родриго Бентанкур да направи 2-2 на Олд Трафорд, където Спърс два пъти изоставаха и може би трябваше да си тръгнат с повече от точка.

Това беше обещаващ дебют от играч, който вкара 23 гола в 89 мача за Челси и помогна за спечелването на Шампионската лига през 2021 г.

„Може би понякога не става дума за феновете или мениджъра“, каза Вернер, попитан дали критиките за времето му в Стамфорд Бридж беше нечестен.

„Понякога става въпрос за теб, как се справяш, как гледаш статистиката си и си мислиш: „Исках да вкарам повече голове“.

Публикация, споделена от Тимо Вернер (@timowerner)

„Мисля, че сега съм малко по-възрастен, Виждам колко важни са асистенциите и дълбоките удари за отбора.

„Аз също искам да вкарвам голове, но това вече не е основната част от играта ми. Мога да донеса много повече, особено при този вид тактика за групата.“

Ричарлисон и Бентанкур бяха голмайсторите за отбора на Постекоглу в неделя, анулирайки голове на Расмус Хойлунд и Маркъс Рашфорд.

Огромният удар на Хойлунд доведе Юнайтед до мечта започна след три минути, но отборът на Ерик тен Хаг загуби пътя си в това, което ще бъде единственият им мач от Висшата лига този месец.

Изкл. към листовка! ⚡️#MUFC || #MUNTOTpic.twitter.com/khTfUiLSWK

— Манчестър Юнайтед (@ManUtd) 14 януари 2024 г.

„В почивката говорихме за изключване, така че беше малко досадно (да признаем толкова бързо)“, каза Хойлунд, имайки предвид удара на Бентанкур в рамките на една минута след началото на второто полувреме.

„Трябва да вземем позитивите с нас, отново трябва да сме разочаровани, тъй като два пъти бяхме напред.

„Може да се случи, но отново мисля, че играхме страхотно игра.”